Banica Forums


Join the forum, it's quick and easy

Banica Forums
Banica Forums
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Григор Димитров - Къде ми е конят?

2 posters

Go down

Григор Димитров - Къде ми е конят? Empty Григор Димитров - Къде ми е конят?

Писане by dstb Нед Мар 02, 2014 10:56 am

Григор Димитров триумфира на турнира в Акапулко (Мéхико), надделявайки изключително трудно над южноафриканеца Кевин Андерсън с 2:1 сета (7:6, 3:6, 7:6). Така той ще стигне рекордното в кариерата си 16-то място в световната ранглиста и получава  чек за 316 000 долара.

В първия сет никой от двама не успя да пробие съперника си, макар Димитров да имаше повече шансове при сервиса на Андерсън. В крайна сметка се стигна до тайбрек, в който българинът спечели убедително със 7:1. Във вторния сет Григор Димитров допусна да бъде пробит още при първото си подаване и до края на частта не успя да върне пробив, с което и загуби с 6:3.

В третият решаващ сет двамата си размениха по един пробив и мачът влезе в решаващ втори тайбрек. Нервите на българина се оказа по-здрави и той успя да спечели със 7:5. По време на турнира в Акапулко Димитров показа голямо израстване точно там, където бяха слабите му страни преди година - психическата устойчивост и физиката. На полуфинала той победи шамиона от Уимбълдън Анди Мъри пак с два тайбрека.

В интервюто на победителя веднага след края на мач Григор Димитров показа, че е развълнуван, но демонстрира и чувството си хумор. Българинът бе накичен със сомбреро и първо попита организаторите: ”Къде ми е конят?”

”Не знам откъде да започна… Поздравявам Кевин за страхотния турнир, който изигра. Благодаря на всички, които ме подкрепиха през цялото време тук в Акапулко. За първи път съм тук, бяха ми казали, че турнира е чудесен. Определено ще се опитам да дойда да играя тук и догодина. Чух, че отвън пред корта има парти, така че може да ме видите там след малко!", каза победителят.

медияпул

dstb

Брой мнения : 40
Join date : 22.02.2014

Върнете се в началото Go down

Григор Димитров - Къде ми е конят? Empty Re: Григор Димитров - Къде ми е конят?

Писане by reexx Съб Авг 30, 2014 3:58 pm

Григор Димитров - Села 6-1; 6-2; 6-2

reexx

Брой мнения : 44
Join date : 23.02.2014

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите